Program kurzů pro dospělé

Taneční vám dají víc, než tušíte

.

Program tanečních kurzů pro dospělé

Ve videu představujeme obsah jednotlivých kurzů pro dospělé a návaznost od základního kurzu po speciálky:


Obsah výuky a 4 úrovně pokročilosti:

V kurzech se věnujeme oběma skupinám společenského tance. Ze standardních tanců se naučíte tančit waltz, tango, valčík, foxtrot (quickstep), polku a blues, od pokračovacího kurzu II zařazujeme do programu také slowfox. Z latinskoamerických tanců budete umět sambu, čaču, rumbu, jive a mambo (salsu).

Taneční pro dospělé pořádáme ve čtyřech na sebe navazujících úrovních. K figurám, které se naučíme v základním kurzu, přidáváme v pokračovacím kurzu nové variace, obsah předchozí úrovně se ve vyšší úrovni vždy opakuje a dále zdokonaluje. Zároveň se s každou další úrovní kurzu více soustředěníme na techniku a správné provedení jednotlivých kroků, vedení v páru a partnering.

Úroveň 1: Základní kurz (začátečníci).
Začínáme vysvětlováním základních kroků a jejich procvičováním, do každého z tanců se naučíte přibližně 3 taneční figury a variace. Na konci kurzu byste měli být schopni na plese či taneční zábavě poznat, jaký tanec se tančí na hudbu, kterou právě orchestr hraje, a zvládnout základní kroky a figury v jakémkoliv rytmu či tempu. Tanec by Vás neměl už nikdy příště stresovat a měli byste zjistit, že je to vlastně krásná, elegantní a dobrá zábava. Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro falešné začátečníky, kteří už do tanečních chodili, ale chtějí si základy zopakovat a zdokonalit.

Úroveň 2: Pokračovací kurz I. (mírně pokročilí)
Účastníci kurzu obvykle v průběhu "pokračovaček" začínají zjišťovat, jak dobrá technika tance usnadňuje kroky a dodává pohybu ladnost, takže se budeme zabývat nejen přidáváním nových figur, ale i zdokonalováním tanečních principů charakteristických pro jednotlivé tance.

Úroveň 3: Pokračovací kurz II. (středně pokročilí)
Tento kurz se koná ve třech pod-variantách A - B - C, které mají všechny stejnou obtížnost a všechny navazují na pokračovací kurz I, ale v každé variantě A, B i C se vyučuje odlišný reportoár figur (dvě až tři do každého tance). Je jedno, zda po pokračovacím kurzu I. navážete v pokračovacím kurzu II. v pořadí A - B - C nebo B - C - A či C - B - A, všechny mají stejnou obtížnost a přímo navazují na první pokračovačky. Tímto kurzem tedy můžete prijít třikrát po sobě a po každé Vás čeká něco nového. Program "áčka, béčka i céčka" je každý rok stejný a po absolvování všech tří byste měli ovládat kompletní reperotár základních figur do všech tanců.
V tomto kurzu Vás čeká i nový standardní tanec slowfox, věnovat se budeme také zdokonalení Vaší taneční techniky a samozřejmě zopakujeme a procvičíme celý repertoár figur, které již znáte z předchozích dvou úrovní.

Úroveň 4: Speciálky (velmi pokročilí).
Speciálky jsou nejvyšší level kurzů pro dospělé a v každém kurzu i každou sezónu zařazujeme jiný reportoár figur. Do speciálek tak můžete chodit stále (některé páry je navšťěvují bez přestávky několik let) a pokaždé se naučíte jiné variace, které vytvořáme a originálně kombinujeme z "basicových" figur, které už umějí absolventi předchozích pěti kurzů (tj. základního, pokračovacího kurzu I a všech tří variant pokračovacího kurzu II). Speciálky na sebe již nenavazují a pokaždé je tak možné se přidat z pokračovacího kurzu II.

Termíny a délka trvání kurzu:

Kurzy se konají čtyřikrát ročně: podzimní od září do listopadu, zimní od listopadu do ledna a také od února do března, jarní od dubna do června.
Většina kurzů trvá 20 vyučovacích hodin rozdělených do deseti lekcí, jedna lekce obsahuje 45 minut výuky, přestávku a 45 minut výuky.

Místo konání kurzů:

Většina kurzů pro dospělé se koná ve Velkém sále Paláce Charitas na Karlově náměstí 5 v Praze. Jedná se o moderní, nově zrekonstruovaný klimatizovaný sál vybavený špičkovou AV technikou, která dodává kurzům podmanivou atmosféru. Součástí sálu je i bar s širokým výběrem nealkoholických i alkoholických nápojů. Kromě perfektní dostupnosti metrem i tramvajemi je možné ve večerních hodinách naprosto bezproblémově zaparkovat v bezprostřední blízkosti taneční školy.

Některé kurzy se konají také v Hotelu DAP*** na Vítězném náměstí v Praze 6 Dejvicích. Tento kongresový sál je moderně zrekonstruovaný a výborně dopravně dostupný jak MHD, tak autem z tunelu Blanka s parkováním zdarma ve večerních hodinách.

Oblečení do kurzů pro dospělé:

U tanečních kurzů pro dospělé volíme polo-formální oblečení, tedy ani džíny, ani smoking, ale zlatý střed - například jako do malého divadla. Pánové obvykle tančí ve společenských kalhotech a společenské košili , dámy v příjemných společenských šatech či kombinaci sukně se společenským tričkem/topem.

Doporučujeme Vám přihlásit se co nejdříve, kurzy jsou obsazené často více než měsíc před jejich začátkem! Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.

Kontaktujte nás

E-Mail

mail@vavruska.info
E-mailové dotazy preferujeme, odpovídáme obratem, obvykle do 24 hodin.

Telefon:

732 88 88 99
226 25 82 62
Telefonujte, prosím, v pracovní dny od 10.00 do 17.00 hodin.

Poštovní adresa:

Taneční škola Vavruška
Palác Charitas
Karlovo náměstí 5
120 00 Praha 2
Pokud s námi potřebujete vyřešit cokoliv osobně, domluvte si prosím termín schůzky v naší kanceláři na Karlově náměstí 5.

Napište nám


Newsletter

Chcete být informování o všem, co se v taneční škole děje?