Česky / English Praha / Plzeň
Naši učitelé

Oblečení do tanečních

Chystáte se na 1. lekci a přemýšlíte, co na sebe? Na této stránce najdete popis vhodného oblečení do jednotlivých kurzů.

Všichni naši klienti získávají mimořádné slevy na nákup společenského a tanečního oblečení a obuvi u našich partnerů.


Jak se obléci a obout do tanečních

Ilustrační oblečení do kurzů pro mládež

Taneční kurzy pro mládež - středoškoláky

Na běžné vyučovací lekce doporučujeme toto oblečení:

dívky:

krátké společenské šaty (tzv. koktejlky) nebo kombinace sukně a halenky či společenského trička (top), boty na nižším podpatku s pevnou patou, což je důležité pro Vaši bezpečnost, aby se boty při rychlých tancích nevyzouvaly.

pánové:

tmavý oblek (černý, tmavě modrý či šedý), společenské nebo taneční boty, bílá či barevná společenská košile, kravata nebo motýlek, bílé rukavičky nejsou povinné, ale doporučujeme je.

rodiče a ostatní diváci:

formální společenský oděv - obdobně jako účastníci kurzů.

Součástí kurzu pro mládež jsou i speciální lekce, na které doporučujeme toto oblečení:
disco-lekce: oblečení jako na diskotéku
latino-lekce: dívky: krátké šaty či krátká sukně a tričko (tílko), co nejpestřejší barevné vzory, oblečení může být ozdobené flitry, korálky, květinami apod; pánové - černé či tmavé kalhoty a co nejpestřejší barevná trička či košile - ideální jsou havajské vzory ;-)
country lekce: dívky - dlouhá sukně, tričko či tílko, pánové - jeany, jeanové nebo flanelové košile, příp. kloubouk

Prodloužené a plesy tanečních kurzů pro mládež

dívky: společenské večerní šaty - krátké nebo dlouhé - volbu necháváme na Vás
pánové: tmavý oblek se společenskou košilí, kravatou či motýlkem
rodiče a hosté: společenské večerní šaty / oblek se společenskou košilí, kravatou či motýlkem


Taneční kurzy pro vysokoškoláky

V kurzech pro vysokoškoláky nevyžadujeme společenské formální oblečení. Vzhledem k tomu, že řada z Vás chodí do tanečních rovnou z přednášek a cvičení, nechceme Vás nutit nosit si s sebou celý den šaty na převlečení nebo se jezdit převlékat na kolej apod. Jediné, co před vstupem do sálu vyžadujeme, je přezouvání do čisté společenské nebo taneční obuvi.

Ideální oblečení do kurzu pro pány jsou kalhoty (společenské či casual, případně čisté džíny) a košile (společenská či neformální, nebo tričko s límečkem) a pro partnerky sukně či společenské kalhoty doplněná společenským tričkem (top), halenkou apod. Doporučujeme společenskou nebo taneční obuv!

Taneční kurzy pro dospělé

V kurzech pro dospělé doporučujeme polo-formální společenské oblečení (například jako na návštěvu malého divadla). Pánové tedy nemusejí mít smoking ani černý oblek s kravatou (ten až na ples), ideální je zlatá střední cesta v podobě společenských kalhot a společenské košile s rozhalenkou, případně kravatou (sako být nemusí).

Dámy nemusejí nosit dlouhé večerní šaty (ty nejkrásnější si nechte až na ples), na lekce Vám stačí buď koktejlky nebo sukně či společenské kalhoty s jakýmkoliv společenským topem - halenkou, tílkem, společenským tričkem... Taneční obuv můžete volit buď klasickou společenskou, nebo přímo taneční - tu doporučujeme, protože je mnohem pohodlnější a měkčí než klasické střevíce či lodičky a nohy v nich při tanci méně trpí - Vaše i partnerovy nohy :-)

Lady latino

Do kurzů se nosí neformální taneční oblečení. Na sebe si vezměte cokoliv volného a pohodlného (ideálně krátkou sukni a volné tričko). Doporučujeme taneční obuv s pevnou patou na nižším podpatku.

Dětské a juniorské kurzy

Nejvhodnějším oblečením do kurzu je volný sportovní oděv (například tričko, sukýnka či kraťasy nebo dres), na nohy protiskluzové ponožky nebo baletní piškoty.