Program kurzu Lady Latino

Tanec nás dělá krásnými!

.

Program kurzů Lady latino

Komu je kurz určený:

Kurz je vhodný pro všechny slečny a dámy, které se chtějí naučit tančit na moderní latinskoamerickou hudbu. Lady latino nepřináší jen znalost nových tanců a figur, ale je zaměřený i na zlepšení postavení a držení těla, jeho celkové zpevnění a rozvoj typicky ženských tanečních pohybů.

Úrovně kurzů podle pokročilosti:

Lady latino pořádáme ve čtyřech úrovních. Výuka navazuje vždy na předchozí úroveň, tedy k figurám, které se naučíme v kurzu pro začátečnice, přidáváme v druhém kurzu pro mírně pokročilé nové, obsah předchozí úrovně se ve vyšší úrovni opakuje a zdokonaluje. S každou další úrovní se také více věnujeme technice a správnému provedení jednotlivých kroků, kromě nohou se soustředěníme i na pohyb paží a harmonický projev celého těla.
Úroveň L1: Začátečnice
Úroveň L2: Mírně pokročilé (pro absolventky kurzu L1 nebo tanečnice, které umí do každého tance cca 4 figury - např. v rumbě alemanu, new-york, cucarachu, rumbovou chůzi, posuvné dveře apod.)
Úroveň L3: Středně pokročilé (pro absolventky kurzu L2 nebo tanečnice, které umí do každého tance cca 8 figur - např. v rumbě spirálu, aidu, vějíř, hokejku apod.)
Úroveň L4: Více pokročilé (pro absolventky kurzu L3 nebo tanečnice, které umí do každého tance cca 10 figur)

Jak kurz probíhá a kterým tancům se během něj věnujeme:

Základ kurzu tvoří čtyři latinskoamerické tance: samba, chacha, rumba a jive. Kromě nich se věnujeme i mambu, salse a občas pro zpestření i dalším tancům latinské ameriky (paso doble, bachata apod.). Hodina začíná rozhýbáváním těla a zpevňováním svalů důležitých pro správný postoj těla. Poté se učíme postupně kroky a figury, které následně spojujeme do originálních choreografií. Důraz je kladený na smyslnost pohybu, vlastní taneční projev a soulad s hudbou. Celá hodina je vedena v pohodové a uvolněné atmosféře.

Kurz obsahuje vždy 15 lekcí, jedna lekce trvá buď 80 nebo 60 minut. Kurzy se konají dvakrát ročně: od září do ledna a od února do května. Aktuální přehled dnů a časů najdete v tabulce s přehledem kurzů a přihláškami.

Místo konání kurzu a oblečení:

Zrcadlový sál nebo Velký sál v Paláci Charitas na Karlově náměstí, přímo na metru B. Sál je vybavený šatnou s uzamykatelnými skříňkami a sprchou.

Do kurzů se nosí neformální taneční či tréninkové oblečení. Na sebe si vezměte cokoliv volného a pohodlného - ideálně krátkou sukni a volné tričko. Doporučujeme taneční obuv s pevnou patou na nižším podpatku.

Během léta pořádáme letní ladies open class.

Podívejte se na krátká videa:

Ladies X-mas party

Video z vánoční party kurzů Lady latino TŠ Vavruška, která se konala 10. prosince 2019 v paláci Charitas na Karlově náměstí.

Lady latino v "Sama doma"

Povídání o konceptu kurzů Lady latino v pořadu České televize "Sama doma" s Terezou Pruckovou a Jakubem Vavruškou (rok 2014).

Zumba (archiv)

Archivní video z roku 2012 a lekcí zumby, kterou jsme zařadili do nabídky jako jedni z prvních v Praze!


Kontaktujte nás

E-Mail

mail@vavruska.info
E-mailové dotazy preferujeme, odpovídáme obratem, můžete nám také napsat přes Messenger.

Telefon:

732 88 88 99 (mobil a WhatsApp)
226 25 82 62 (kancelář)
Telefonujte, prosím, v pracovní dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Poštovní adresa a pokladna:

Taneční škola Vavruška
Palác Charitas
Karlovo náměstí 5
120 00 Praha 2
Otevírací doba pokladny:
Pokladna je dočasně uzavřena, kancelář funguje standardně dále. V případě potřeby si můžete předem sjednat osobní schůzku.

Napište nám


Newsletter

Chcete být informování o všem, co se v taneční škole děje?