Česky / English Praha / Plzeň

Program kurzů pro vysokoškoláky

Termín konání:

Kurzy se konají třikrát ročně na podzim (od října do prosince), v zimě (od ledna do března) a na jaře (od konce března do května). Aktuální přehled dnů a časů najdete v tabulce s přehledem kurzů a přihláškami.

Úrovně kurzů:

Taneční pro vysokoškoláky pořádáme ve čtyřech na sebe navazujících úrovních.
Výuka navazuje vždy na předchozí úroveň, tedy k figurám, které se naučíme v základním kurzu, přidáváme v pokračovacím kurzu nové, obsah předchozí úrovně se ve vyšší úrovni opakuje a zdokonaluje.

Základní a pokračovací kurz I. se koná vždy alespoň v jednom termínu vyhrazeném pouze pro studenty VŠ, ostatní paralelní termíny jsou vedeny v nabídce pro dospělé, ale hlásit se mohou a studentskou slevu uplatnit i vysokoškoláci. Pokračovací kurz II. a speciálky jsou pro vysokoškoláky a dospělé společné - hlaste se, prosím, prostřednictvím přihlášek v sekci Taneční pro dospělé.

Náplň kurzů:

V kurzech se věnujeme oběma skupinám společenského tance: standardním (waltz, tango, valčík, foxtrot/quickstep, polka, blues a od pokračovacího kurzu II. také slowfoxu) i latinskoamerickým tancům (samba, chacha, rumba, jive, mambo).

Místo konání kurzů:

Většina kurzů pro vysokoškoláky se koná ve Velkém sále Paláce Charitas na Karlově náměstí 5 v Praze. Jedná se o moderní, nově zrekonstruovaný klimatizovaný sál vybavený špičkovou AV technikou, která dodává kurzům podmanivou atmosféru. Součástí sálu je i bar s širokým výběrem nealkoholických i alkoholických nápojů za velmi příjemné ceny.

Kromě perfektní dostupnosti metrem i tramvajemi je možné ve večerních hodinách naprosto bezproblémově zaparkovat v bezprostřední blízkosti taneční školy.

Některé kurzy se konají také ve Slovanském domě v ulici Na Příkopě 22. Tento krásný a velký sál využívají především naše taneční kurzy pro mládež, konají se v něm třikrát ročně plesy kurzů pro vysokoškoláky a dospělé.

Délka a organizace kurzu:

Většina kurzů trvá dvacet vyučovacích hodin rozdělených do deseti lekcí, jedna lekce obsahuje 45 minut výuky, 10 minut přestávky a 45 minut výuky.

Některé vybrané kurzy (opakovací, pro falešné začátečníky apod.) trvají deset či dvanáct vyučovacích hodin rozdělených do pěti nebo šesti lekcí - podle rozvrhu.

Podrobný rozpis jednotlivých termínů lekcí svého kurzu Vám zašleme v úvodním dopise vždy bezprostředně po přihlášení.

Oblečení do kurzů pro vysokoškoláky:

U tanečních pro vysokoškoláky volíme polo-formální oblečení, tedy ani džíny, ani smoking, ale zlatý střed - například jako do malého divadla. Pánové obvykle tančí ve společenských kalhotech a společenské košili s rozhalenkou, partnerky v příjemných společenských šatech či kombinaci sukně se společenským tričkem/topem.

Ceník kurzů pro vysokoškoláky:

Cena klasického kurzu na 10 lekcí činí pro studenty 1.650 Kč za osobu
Cena kurzu pro již nestudující činí 1.950 Kč za osobu (vysokoškoláci tedy mají slevu 300 Kč na osobu).
Studentská sleva 300 Kč na osobu u kurzu na 10 lekcí a 150 Kč u kurzu na 5 nebo 6 lekcí platí i u kurzů pro dospělé.

Doporučujeme Vám přihlásit se co nejdříve, kurzy jsou obsazené často více než měsíc před jejich začátkem! Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.

Zpět na výběr volných termínů a přihlášení


Studijní materiályStudijní materiály Taneční seznamkaTaneční seznamka Oblečení do kurzuOblečení do kurzu Náhrada lekcíNáhrada lekcí