Česky / English Praha / Plzeň

Program kurzů pro vysokoškoláky

Termín konání:

Kurzy se konají třikrát ročně na podzim (od října do prosince), v zimě (od ledna do března) a na jaře (od konce března do května). Aktuální přehled dnů a časů najdete v tabulce s přehledem kurzů a přihláškami.

Úrovně kurzů:

Taneční pro vysokoškoláky pořádáme ve čtyřech na sebe navazujících úrovních.
Výuka navazuje vždy na předchozí úroveň, tedy k figurám, které se naučíme v základním kurzu, přidáváme v pokračovacím kurzu nové, obsah předchozí úrovně se ve vyšší úrovni opakuje a zdokonaluje.

Základní a pokračovací kurz I. se koná vždy alespoň v jednom termínu vyhrazeném pouze pro studenty VŠ, ostatní paralelní termíny jsou vedeny v nabídce pro dospělé, ale hlásit se mohou a studentskou slevu uplatnit i vysokoškoláci. Pokračovací kurz II. a speciálky jsou pro vysokoškoláky a dospělé společné - hlaste se, prosím, prostřednictvím přihlášek v sekci Taneční pro dospělé.

Náplň kurzů:

V kurzech se věnujeme oběma skupinám společenského tance: standardním (waltz, tango, valčík, foxtrot/quickstep, polka, blues a od pokračovacího kurzu II. také slowfoxu) i latinskoamerickým tancům (samba, chacha, rumba, jive, mambo).

Místo konání kurzů:

Většina kurzů pro vysokoškoláky se koná ve Velkém sále Paláce Charitas na Karlově náměstí 5 v Praze. Jedná se o moderní, nově zrekonstruovaný klimatizovaný sál vybavený špičkovou AV technikou, která dodává kurzům podmanivou atmosféru. Součástí sálu je i bar s širokým výběrem nealkoholických i alkoholických nápojů za velmi příjemné ceny.

Kromě perfektní dostupnosti metrem i tramvajemi je možné ve večerních hodinách naprosto bezproblémově zaparkovat v bezprostřední blízkosti taneční školy.

Některé kurzy se konají také ve Slovanském domě v ulici Na Příkopě 22. Tento krásný a velký sál využívají především naše taneční kurzy pro mládež, konají se v něm třikrát ročně plesy kurzů pro vysokoškoláky a dospělé.

Délka a organizace kurzu:

Většina kurzů trvá dvacet vyučovacích hodin rozdělených do deseti lekcí, jedna lekce obsahuje 45 minut výuky, 10 minut přestávky a 45 minut výuky.

Některé vybrané kurzy (opakovací, pro falešné začátečníky apod.) trvají deset či dvanáct vyučovacích hodin rozdělených do pěti nebo šesti lekcí - podle rozvrhu.

Podrobný rozpis jednotlivých termínů lekcí svého kurzu Vám zašleme v úvodním dopise vždy bezprostředně po přihlášení.

Oblečení do kurzů pro vysokoškoláky:

U tanečních pro vysokoškoláky volíme polo-formální oblečení, tedy ani džíny, ani smoking, ale zlatý střed - například jako do malého divadla. Pánové obvykle tančí ve společenských kalhotech a společenské košili s rozhalenkou, partnerky v příjemných společenských šatech či kombinaci sukně se společenským tričkem/topem.

Doporučujeme Vám přihlásit se co nejdříve, kurzy jsou obsazené často více než měsíc před jejich začátkem! Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.

Zpět na výběr volných termínů a přihlášení


Studijní materiályStudijní materiály Taneční seznamkaTaneční seznamka Oblečení do kurzuOblečení do kurzu Náhrada lekcíNáhrada lekcí