Česky / English Praha / Plzeň

Program kurzů pro dospělé

Termín konání:

Kurzy se konají třikrát ročně na podzim (od října do prosince), v zimě (od ledna do března) a na jaře (od konce března do května). Aktuální přehled dnů a časů najdete v tabulce s přehledem kurzů a přihláškami.

Úrovně kurzů:

Taneční kurzy pro dospělé pořádáme ve čtyřech na sebe navazujících úrovních.
Výuka navazuje vždy na předchozí úroveň, tedy k figurám, které se naučíme v základním kurzu, přidáváme v pokračovacím kurzu nové, obsah předchozí úrovně se ve vyšší úrovni opakuje a zdokonaluje.

Pokud je v aktuální nabídce kurzů extra kurz nazvaný přímo pro "falešné začátečníky", případně v září před začátkem sezóny "opakovací základní kurz", znamená to, že se v takovém kurzu obsah klasického základního kurzu intenzivnější formou probere za kratší dobu, než kterou trvá klasický základní kurz. Tyto kurzy jsou vhodné například pro páry, které mají již základní kurz za sebou, ale necítí se ještě na postup do pokračovacího kurzu a chtějí si základní před pokračovacím zopakovat.

Náplň kurzů:

V kurzech se věnujeme oběma skupinám společenského tance: standardním (waltz, tango, valčík, foxtrot/quickstep, polka, blues a od pokračovacího kurzu II také slowfoxu) i latinskoamerickým tancům (samba, chacha, rumba, jive, mambo).

Místo konání kurzů:

Většina kurzů pro dospělé se koná ve Velkém sále Paláce Charitas na Karlově náměstí 5 v Praze. Jedná se o moderní, nově zrekonstruovaný klimatizovaný sál vybavený špičkovou AV technikou, která dodává kurzům podmanivou atmosféru. Součástí sálu je i bar s širokým výběrem nealkoholických i alkoholických nápojů za velmi příjemné ceny.

Kromě perfektní dostupnosti metrem i tramvajemi je možné ve večerních hodinách naprosto bezproblémově zaparkovat v bezprostřední blízkosti taneční školy.

Některé kurzy se konají také v Hotelu DAP na Vítězném náměstí v Praze 6 Dejvicích. Tento kongresový sál je moderně zrekonstruovaný a bezvadně dopravně dostupný jak MHD, tak autem z tunelu Blanka s parkováním zdarma ve večerních hodinách.

Délka a organizace kurzu:

Většina kurzů trvá dvacet vyučovacích hodin rozdělených do deseti lekcí, jedna lekce obsahuje 45 minut výuky, 10 minut přestávky a 45 minut výuky.

Některé vybrané kurzy (pro falešné začátečníky apod.) trvají deset či dvanáct vyučovacích hodin rozdělených do pěti nebo šesti lekcí - podle rozvrhu.

Podrobný rozpis jednotlivých termínů lekcí svého kurzu Vám zašleme v úvodním dopise vždy bezprostředně po přihlášení.

Oblečení do kurzů pro dospělé:

U tanečních kurzů pro dospělé volíme polo-formální oblečení, tedy ani džíny, ani smoking, ale zlatý střed - například jako do malého divadla. Pánové obvykle tančí ve společenských kalhotech a společenské košili s kravatou či rozhalenkou, dámy v příjemných společenských šatech či kombinaci sukně se společenským tričkem/topem.

Doporučujeme Vám přihlásit se co nejdříve, kurzy jsou obsazené často více než měsíc před jejich začátkem! Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.

Zpět na výběr volných termínů a přihlášení


Studijní materiályStudijní materiály Taneční seznamkaTaneční seznamka Oblečení do kurzuOblečení do kurzu Náhrada lekcíNáhrada lekcí