Česky / English Praha / Plzeň

Základní kurz pro falešné začátečníky

Obtížnost kurzu:

Kurz je určen pro ty, kteří do tanečních už v nedávné době chodili, ale chtějí si základní kroky a figury intenzivnější a rychlejší formou oživit.

Náplň kurzu:

V kurzu se budeme věnovat oběma skupinám společenského tance: standardním (waltz, tango, valčík, foxtrot, polka, blues) i latinskoamerickým tancům (samba, chacha, rumba, jive). Začínáme vysvětlováním základních kroků a jejich procvičováním, do každého z tanců se naučíte přibližně 3 taneční figury a variace. Na konci kurzu byste měli být schopni na plese či taneční zábavě poznat, jaký tanec se tančí na hudbu, kterou právě orchestr hraje, a zvládnout základní kroky a figury v jakémkoliv rytmu či tempu. Tanec by Vás neměl už nikdy příště stresovat a měli byste zjistit, že je to vlastně krásná, elegantní a dobrá zábava.

Délka a organizace kurzu:

Kurz pro falešné začátečníky trvá 12 vyučovacích hodin rozdělených do šesti lekcí (2 vyučovací hodiny + 10 minut přestávka).

Podrobný rozpis jednotlivých termínů lekcí najdete v úvodním dopise, který Vám zašleme po přihlášení.
Oblečení vhodné do kurzů je polo-formální (tedy ani džíny, ani smoking, ale zlatý střed - například jako do malého divadla).

Cena kurzu a způsob přihlášení:

Cena kurzu, který se koná ve Slovanském domě (kód D13) a obsahuje 6 lekcí činí 1.350 Kč za osobu.
Cena kurzu, který se koná v paláci Charitas (kód D14) a obsahuje 5 lekcí činí 990 Kč za osobu.
Doporučujeme Vám přihlásit se co nejdříve, kurzy jsou obsazené často více než měsíc před jejich začátkem! Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.

TIP pro Vás:

V rámci taneční sezóny pro Vás pořádáme plesy a akce: v prosinci Vánoční ples a také speciální Předsilvestrovskou tančírnu, v lednu Gala ples s královsky volným parketem, v březnu Květinový ples s hudebním doprovodem skvělých tanečních orchestrů, abyste si mohli procvičit to, co se na kurzech naučíte, kvalitně si zatančit a pobavit se se svými přáteli.

Zpět na výběr volných termínů a přihlášení


Studijní materiályStudijní materiály Taneční seznamkaTaneční seznamka Oblečení do kurzuOblečení do kurzu Náhrada lekcíNáhrada lekcí