Vavruška - Taneční škola Plzeň Česky / English Plzeň / Praha
Naši učitelé

Oblečení do tanečních

Chystáte se na 1. lekci a přemýšlíte, co na sebe? Na této stránce najdete popis vhodného oblečení do jednotlivých kurzů.

Všichni naši klienti získávají mimořádné slevy na nákup společenského a tanečního oblečení a obuvi u našich partnerů.


Jak se obléci a obout do tanečních

Taneční kurzy pro mládež

Na běžné vyučovací lekce doporučujeme toto oblečení:
dívky: krátké společenské šaty (tzv. koktejlky) nebo kombinace sukně a halenky či společenského trička (top), boty na nižším podpatku s pevnou patou, což je důležité pro Vaši bezpečnost, aby se boty při rychlých tancích nevyzouvaly
pánové: tmavý oblek (černý, tmavě modrý či šedý), tmavé boty a ponožky, bílá či barevná společenská košile, kravata nebo motýlek, bílé rukavičky nejsou povinné, ale doporučujeme je.
rodiče a doprovázející: formální společenský oděv

Součástí kurzu pro mládež jsou i speciální lekce, na které doporučujeme toto oblečení:
lekce stolování: formální oblečení jako na vyučovací lekce
latino-lekce: dívky: krátké šaty či krátká sukně a tričko (tílko), co nejpestřejší barevné vzory, oblečení může být ozdobené flitry, korálky, květinami apod; pánové - černé či tmavé kalhoty a co nejpestřejší barevná trička či košile - ideální jsou havajské vzory ;-)
country lekce: dívky - dlouhá sukně, tričko či tílko, pánové - jeany, jeanové nebo flanelové košile, příp. kloubouk

Plesy (prodloužené, závěrečné) - oblečení pro mládež i dospělé

dámy: slavnostní společenské šaty – na prodlouženou krátké, na závěrečnou doporučujeme dlouhé plesové
pánové: tmavý oblek nebo smoking se společenskou košilí, kravatou či motýlkem

Taneční kurzy pro vysokoškoláky

V kurzech pro vysokoškoláky nevyžadujeme společenské oblečení. Vzhledem k tomu, že řada z Vás chodí do tanečních rovnou z přednášek a cvičení, nechceme Vás nutit nosit si s sebou celý den šaty na převlečení nebo se jezdit převlékat na kolej apod. Doporučujeme však společenskou nebo taneční obuv! Ve dnech, kdy je venku mokro, se před vstupem do sálu přezouváme.

Taneční kurzy pro dospělé

V kurzech pro dospělé doporučujeme polo-formální společenské oblečení (například jako na návštěvu malého divadla). Pánové tedy nemusejí mít smoking ani černý oblek s kravatou (ten až na ples), ideální je zlatá střední cesta v podobě společenských kalhot a společenské košile s rozhalenkou, případně kravatou (sako být nemusí).

Dámy nemusejí nosit dlouhé večerní šaty (ty nejkrásnější si nechte až na ples), na lekce Vám stačí buď koktejlky nebo sukně či společenské kalhoty s jakýmkoliv společenským topem - halenkou, tílkem, společenským tričkem... Taneční obuv můžete volit buď klasickou společenskou, nebo přímo taneční - tu doporučujeme, protože je mnohem pohodlnější a měkčí než klasické střevíce či lodičky a nohy v nich při tanci méně trpí - Vaše i partnerovy nohy :-)

Kurzy pro děti 3 - 10 let

Nejvhodnějším oblečením do kurzu je volný sportovní oděv (například tričko, sukýnka či kraťasy nebo dres), na nohy protiskluzové ponožky, baletní piškoty nebo dětské taneční boty.