Vavruška - Taneční škola Plzeň Česky / English Plzeň / Praha

FAQ

Většina informací o termínech, místech konání, náplni kurzů apod. je uvedena v každé sekci konkrétního kurzu. Pokud tam informace, které hledáte, nanejdete, podívejte se ještě do této sekce nejčastěji kladných otázek a odpovědí na ně.

Získáte tak odpověď na to, co Vás zajímá, dřív, než byste napsali e-mail či stihli vytočit telefonní číslo.


Často kladné otázky a odpovědi na ně

Nejčastěji kladené otázky jsou rozdělené do jednotlivých sekcí dle typů kurzů, kterých se týkají.

Kliknutím na dotaz zobrazíte odpověď.

Taneční pro mládež:

Chtěl/a bych se přihlásit do tanečních, máte ještě volno?
Přehled volných míst v kurzech pro mládež najdete setříděný v pravidelně aktualizované tabulce. Podívejte se na řádek kurzu, který jste si vybrali podle termínu, a na sloupeček svého pohlaví (dívka/chlapec). "Volno - přihlásit se" zamená, že máme ještě dostatek míst a můžete se přihlásit sama/sám. "Jen v páru - přihlásit se" znamená, že kurz je už téměř obsazený a na poslední volná místa do kurzu přijímáme pouze dívky, které si seženou partnera (chlapce) a přihlásí se spolu v páru, a obráceně. Neznamená to však, že spolu musíte nutně tančit.
Od kdy do kdy přijímáte přihlášky / kdy je nejlepší se přihlásit, abyste ještě měli volno?
Zápis do kurzů, které začínají na podzim, zahajujeme vždy v listopadu předcházejícího roku a ukončujeme v okamžiku, kdy se kurz naplní, takže stanovit nejzazší termín nejde. Platí ale: čím dřív, tím lépe, a samozřejmě také kdo dřív přijde... Obvykle se během období od prosince do února zaplní většina míst pro dívky, později přijímáme dívky už jen v páru s chlapcem, pokud se nějaké místo někde uvolní. Chlapci to mají o něco jednodušší, protože se hlásí později a tlačenice není tak velká. Ale pozor, v posledních letech se stává, že ani pro chlapce nemáme již začátkem června v některých kurzech místo, takže doporučujeme neotálet s přihláškou déle než do konce jara!
Chtěli bychom se přihlásit do tanečních skoro celá třída. Jak velkou dostaneme slevu?
To je nejlepší volba, taneční se skupinou spolužáků a kamarádů si užijete víc, než když se přihlásíte sami. Sleva, kterou Vám za přihlášení nabízíme, se pohybuje mezi 400 až 800,- Kč na osobu, její výše záleží na třech faktorech: 1) kolik bude ve skupině dívek a kolik chlapců - čím vyrovnanější poměr, tím větší sleva; 2) kolik vás bude celkem - čím více, tím větší sleva; 3) jak brzy se přihlásíte - čím dříve, tím větší sleva. Proto je potřeba, abyste napsali e-mail na "mail@vavruska.info", popřípadě zavolali na číslo 226 258 262 a odpověděli na první dvě otázky. My Vám obratem spočítáme výši slevy a připravíme nejvýhodnější nabídku.
Když se přihlásíme, do kdy je potřeba kurz zaplatit?
Po odeslání přihlášky Vám přijde domů nejpozději do 14 dnů (většinou ale do týdne) poštou dopis, kterým Vám potvrdíme zařazení do vybraného kurzu. Kurzovné je potřeba zaplatit obvykle do 3 týdnů od doručení tohoto dopisu, konrétní datum je v něm uvedeno. V případě potřeby je možné termíny splatnosti posunout nebo kurzovné rozdělit na 2 až 3 splátky, na tom je ale nutné se vždy individuálně domluvit (volejte, pište). Kurzovné lze uhradit bezhotovostně bankovním převodem, složenkou nebo osobně u nás v pokladně na Karlově náměstí.
Zapomněli jsme uhradit kurzovné, je to problém? Už jste mě vyřadili?
Záleží na tom, jak dlouhá prodleva od termínu splatnosit to je. Den či dva nehrají roli, týden také tolerujeme (ani banky nejsou nejrychlejší a převod peněz se někdy pozdrží). Předtím, než Vás z kurzu vyřadíme, posíláme ještě e-mailem urgenci, takže pokud jste ji zatím nedostali, o své místo jste ještě nepřišli. Ovšem pokud uplynul od termínu splatnosti již měsíc a více, pro jistotu přece jen (telefonicky, mailem) ověřte, zda ještě v kurzu máte své místo rezervované, abyste nám neposlali zbytečně peníze, které Vám pak budeme vracet.
Zaplatil/a jsem už kurzovné, ale nepřišla mi průkazka.
Jak již bylo uvedeno v úvodním dopise, na základě kterého jste kurzovné platil/a, průkazky se vyzvedávají až u prezence při příchodu na první lekci. Zaplacením kurzovného jsou vyřízeny všechny formality a Vy se prosím dostavte na první lekci, jejíž termín je opět uvedený v úvodním dopise.
Nevím, jaký den si mám taneční zapsat, když neznám rozvrh na příští školní rok. Je možné v září termín změnit?
Chápeme, že je těžké půl roku předem odhadnout, jak půjdou skloubit všechny povinnosti, které se na Vás v září navalí. Vyberte si proto prosím den, u kterého předpokládáte, že je nejmenší pravděpodobnost, že by se Vám mohl křížit se školou a dalšími povinnostmi. A pokud i přesto v září nastane nějaká časová kolize, určitě ji vyřešíme. Nemůžeme samozřejmě přeusouvat celé kurzy, ale pokud to jenom trošku půjde, rádi Vám vyhovíme a termín kurzu vyměníme.

Taneční pro vysokoškoláky, dospělé:

Chtěl/a bych se přihlásit do tanečních, ale nemám partnera / partnerku. Je to problém? Jak se dá řešit?
Do tanečních pro vysokoškoláky i dospělé přijímáme přihlášky pouze v páru. Pokud partnera na tancování nemáte, využijte naši internetovou taneční seznamku. Jakmile se zkontaktujete s někým, kdo chce chodit do stejného kurzu jako Vy, můžete se spolu v páru přihlásit. Ačkoliv jde jen o tanec, doporučujeme Vám, abyste se viděli dříve, než na první lekci kurzu :-). Můžete zajít třeba některou sobotu do naší tančírny, abyste si zkusili, zda si spolu budete při tanci rozumět.
Nejbližší pořádané kurzy jsou už obsazené, nebo nám nevyhovuje žádný z termínů. Kdy budete vypisovat další?
Kurzy pro vysokoškoláky a dospělé se každoročně konají ve třech turnusech: PODZIM (říjen - prosinec), ZIMA (leden-březen) a JARO (březen - květen). Termíny následujících kurzů vypisujeme obvykle se začátkem předchozího turnusu (tedy termíny podzimních kurzů v dubnu, termíny zimních kurzů v říjnu, termíny jarních kurzů v lednu). Pokud je to jen trošku možné, snažíme se v případě velkého zájmu o nějaký kurz, který se již naplnil, vypsat další paralelní termín, ale ne vždy to z kapacitních důvodů jde. Nechceme kvantitou zabít kvalitu.
Termín, který nám vyhovuje, je obsazený. Jakou šanci zařazení do kurzu máme jako náhradníci?
Obecně lze říci, že v kurzech pro dospělé jsou šance náhradníků menší než v kurzech pro vysokoškoláky. Dospělí k přihláškám přistupují o něco zodpovědněji, a když se přihlásí, tak kromě výjimek, kterých je cca 3-5 za celý kurz, také zaplatí kurzovné a do kurzu nastoupí. U vysokoškoláků je párů, které se přihlásí a pak účast stornují, více, ale jejich počet zpravidla nepřesahuje 5-7 párů. Takže šance není velká, ale za pokus nic nedáte. Náhradníky evidujeme ve zvláštním seznamu podle toho, jak se přihlásili, a jakmile se nějaký řádně zapsaný pár odhlásí, ihned kontaktujeme první náhradníky. Někdy odhlášení proběhne ještě před začátkem kurzu, někdy až na první lekci, takže je potřeba vydržet až do úplného začátku kurzu.
Nechodili jsme do základního kurzu, ale základy umíme. Nevíme, zda se přihlásit do základního nebo pokračovacího kurzu?
Na tuto velmi častou otázku je těžké jednoznačně odpovědět, protože přesně nevíme, na jaké úrovni Vaše základy jsou, a především také - jak rychle se učíte. V základních kurzech se učíme 10 tanců (waltz, tango, valčík, foxtrot, polku, blues, sambu, chachu, rumbu, a jive), do každého z nich umějí absolventi kromě základního kroku v průměru cca 3-4 figury. U standardu obvykle otáčky vpravo a vlevo plus něco navíc, u latinskoamerických obvykle podtáčky, sólo otáčky, promenády, výměny míst plus něco navíc. Všechny tyto figury na první lekci pokračovacího kurzu podrobně opakujeme - jednak aby si naši absolventi základního kurzu kroky připomněli, a také kvůli lidem, kteří k nám do základního kurzu nechodili. Pokud máte talent, můžete se velmi rychle neznámé figury či tance doučit. Záleží tedy na Vašem zdravě sebekritickém zhodnocení. Ve výjimečných případech (pokud to kapacita kurzu dovoluje) umožňujeme přestup párům, kteří se přihlásili do pokračovacího kurzu a mají pocit, že jej nezvládnou, do kurzu základního. Možnost přestupu ale nedokážeme garantovat všem.
V rámci zaměstnaneckých bonusů může zaplatit kurz můj zaměstnavatel. Je možné vystavit fakturu?
Ano, fakturu pro Vašeho zaměstnavatele Vám rádi vystavíme. Je ale potřeba, abyste nejprve řádně vyplnili elektronickou přihlášku a poté nám e-mailem zaslali žádost o platbu na fakturu spolu s kompletními fakturačními údaji (název a sídlo společnosti, IČ, DIČ). V e-mailu dále uveďte, komu má být faktura zaslána k rukám (zda stačí na sídlo firmy nebo do Vašich rukou či na ekonomické oddělení).
Chtěl/a bych kurz darovat. Vystavujete dárkové poukazy? Jak je objednat?
Ano, dárkový certifikát Vám rádi ke kurzu vystavíme. Nejprve vyplňte klasicky elektronickou přihlášku se jmény obou lidí tvořících pár, ale uveďte pouze své kontaktní údaje (tzn. ve druhém formuláři vyplňte jméno partnera, kterému chcete kurz darovat, ale znovu se svým telefonem a e-mailem). Potom přijďte kdykoliv v otevírací době do naší pokladny, kde Vám na počkání certifikát oproti platbě kurzovného vystavíme.
Chodíme k Vám do kurzu a nemůžeme tento týden přijít na lekci v náš obvyklý čas. Dá se lekce nahradit?
Ano, vždy je ale potřeba si výměnu předem rezervovat prostřednictvím nahrazovacví apliakce. Odkaz na ni najdete na úvodní stránce kurzů pro VŠ nebo dospělé.
Nedoporučili byste nám nějakou hudbu, na kterou můžeme tancování trénovat i doma?
Kvalitní hudba na tancování se dá sehnat buď ve specializovaných tanečních obchodech - v Praze např. Heller Dance & Fashion ve Vladislavově ulici, kde si můžete vybrat z řady CD zahraniční produkce. Počítejte však s cenami od 600,- Kč za CD výše. Nebo Vám můžeme za 199,- Kč nabídnout naše vlastní CD, která jsme vydali pro účastníky našich kurzů a která jsou k dostání v naší pokladně.