Česky / English Praha / Plzeň

Základní kurz pro vysokoškoláky

Obtížnost kurzu:

Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří do tanečních už chodili, ale chtějí si základní kroky a figury oživit. Prostě: všechno, co jste od tanečních na střední škole zapomněli, a mnoho nového navíc.

Náplň kurzu:

V kurzu se budeme věnovat oběma skupinám společenského tance: standardním (waltz, tango, valčík, foxtrot, polka, blues) i latinskoamerickým tancům (samba, chacha, rumba, jive, mambo). Začínáme sice od základních kroků, ale protože je obvykle hravě zvládáte, hned se dáme i do nových figur. Do každého z tanců se naučíte přibližně čtyři až pět tanečních figur a variací, což už je dost na to, abyste si příjemně zatančili na kterémkoliv plese, ať orchestr zahraje cokoliv.

Délka a organizace kurzu:

Kurz trvá dvacet vyučovacích hodin, které jsou rozděleny do deseti lekcí (2 vyučovací hodiny á 45 minut + 10 minut přestávka).
Oblečení do kurzů je neformální.

Doporučujeme Vám přihlásit se co nejdříve, kurzy jsou obsazené často více než měsíc před jejich začátkem! Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.

TIP pro Vás:

V průběhu celého roku pořádáme tzv. Tančírnu, která se koná pravidelně každou sobotu, během sezóny navíc také v pátek a v létě navíc ve středu. Při tančírně si můžete zkoušet a trénovat kroky a figury, které učíme v kurzech, nebo se jen tak přijít pobavit s přáteli, dát si na baru skleničku něčeho dobrého pití a zatančit si své oblíbené standardní či latinskoamerické tance.

Zpět na výběr volných termínů a přihlášení


Studijní materiályStudijní materiály Taneční seznamkaTaneční seznamka Oblečení do kurzuOblečení do kurzu Náhrada lekcíNáhrada lekcí