Česky / English Praha / Plzeň

Základní kurz pro dospělé

Termín konání:

Kurz se koná 3x ročně na podzim (říjen - prosinec), v zimě (leden - březen) a na jaře (březen - květen). Zápis do nového turnusu zahájíme vždy po začátku předchozího turnusu. Aktuální přehled dnů a časů najdete v tabulce s přehledem kurzů a přihláškami.

Obtížnost kurzu:

Kurz je určen jak pro úplné začátečníky, tak pro ty, kteří do tanečních už chodili, ale chtějí si základní kroky a figury oživit a přitom si příjemně zatančit.

Náplň kurzu:

V kurzu se budeme věnovat jak standardním tancům (waltz, tango, valčík, foxtrot, polka, blues) tak i vybraným latinskoamerickým tancům (chacha a jive). Začínáme vysvětlováním základních kroků a jejich procvičováním, do každého z tanců se naučíte přibližně dvě taneční figury. Na konci kurzu byste měli zvládnout základní kroky a figury do všech uvedených tanců.

Místo konání kurzů:

Velký sál Paláce Charitas na Karlově náměstí 5, Praha 2, nově zrekonsturovaný klimtizovaný sál, který se nachází přímo naproti tramvajové zastávce Moráň a nedaleko stanice metra Karlovo náměstí. Součástí sálu je i útulná kavárnička s širokým výběrem nealkoholických i alkoholických nápojů za velmi příjemné ceny.

Délka a organizace kurzu:

Kurz trvá 10 lekcí (30 minut tance, 15 minut přestávka na občerstvení v místní kavárně a 30 minut tance). Podrobný rozpis jednotlivých termínů lekcí najdete v úvodním dopise, který Vám zašleme po přihlášení.
Do kurzů je vhodné společenské oblečení - nemusíte mít nutně smoking, stačí oblečení vhodné k tanci, které Vám bude pohodlné a příjemné.

Cena kurzu a způsob přihlášení:

950,- Kč za osobu, tedy 1.900,- Kč pro pár. Sleva oproti kurzům pro dospělé činí 800,- Kč na osobu, tedy 1.600,- Kč na pár a je tak maximálně přizpůsobena možnostem seniorů.
Přihlásit se lze pouze v páru, pokud tanečního partnera/partnerku nemáte, najdete jej či ji v naší taneční seznamce.
Studijní materiályStudijní materiály Taneční seznamkaTaneční seznamka Oblečení do kurzuOblečení do kurzu Náhrada lekcíNáhrada lekcí